jsme studio digitálních kreativců

Prezentace výsledků projektu v rámci programu OPPIK

V roce 2020 společnost eos media s.r.o. realizovala projekt Elektromobilita v rámci programu Nízkouhlíkové technologie, který spadá pod Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (2013 - 2020). Implementace inovativní technologie čisté mobility do podniku eos media s.r.o. proběhla skrze pořízení 1 ks elektromobilu (BEV) v kategorii M1.

Využívání elektromobilu ve společnosti eos media s.r.o. je hodnoceno pozitivně.

Pořízení elektromobilu Tesla Model 3 předcházela řada úvah. Tou hlavní bylo, jestli vůbec jít do elektromobilu. Elektromobily okolo sebe mají celou řádu mýtů, o kterých jsme nevěděli, jestli a pokud ano tak na kolik jsou pravdivé. Nyní se mohu ohlédnout za těmi pro nás nejzásadnějšími po téměř 2,5 letém vlastnictví vozu a více než 60 tisících najetých kilometrech.

Elektromobily není kde dobíjet

V našem případě toto není téma, protože máme zřízený dobíjecí bod přímo na vyhrazeném parkovacím místě u sídla firmy, kde proběhlo 85 % celkového nabíjení vozu. Zapojení nabíjecího kabelu je otázka vteřin po vystoupení z vozu. Ani na cestách jsme nezaznamenali žádný větší problém díky síti nabíječek Tesla Supercharger. Nabíječky jiných značek jsme využili jen výjimečně, nicméně uživatelský zážitek z nabíjení ve srovnání se sítí od Tesly je nesrovnatelně horší. Nikdy jsme nezažili ani čekání na volný nabíjecí stojan.

Elektromobil má malý dojezd

Dojezd našeho vozu dělá při plném nabití něco přes 460 km mimo mrazivé zimní měsíce, kdy klesá dojezd z uvedené hodnoty asi o 20 procent. Na běžné pracovní dny je ta kapacita naprosto dostačující. Pokud jedeme na schůzku někam dále, není problém naplánovat si krátkou zastávku spojenou s kávou na některém z českých Tesla Superchargers, nebo také praktikujeme nabíjení na místě po dobu schůzky, pokud je v blízkosti nabíjecí bod jiného poskytovatele. Rozhodně jsme se nikdy za celou dobu nedostali do časového presu nebo stresu kvůli prázdné baterce.

Elektromobil je drahý

Pořizovací cena je stále vyšší než u spalovacího automobilu, nicméně v provozních nákladech, resp. celkových nákladech vlastnictví se rozdíl smazává. Začátkem roku 2023 navíc šly modely od Tesly o 20 % dolů, čímž se tyto elektromobily staly ještě zajímavější. Z našich zkušeností zase mohu jen potvrdit roční úsporu 60 tisíc Kč za elektřinu oproti benzinu či naftě. V servisu jsem byli defacto jednou, kdy jsme si dobrovolně nechali udělat tzv. generální prohlídku a vyměnit vzduchové filtry klimatizace.

Po letech se díváme na rozhodnutí pořídit si elektromobil jako na správné. Kromě toho, že výše uvedené mýty naše vlastní praxe vyvrátila, tak elektromobil Tesla Model 3 má řadu dalších skvělých a užitečných vlastností a funkcí, které jeho používání zásadně zpříjemňují jak na dlouhých cestách tak v zimních měsících.

Společnost eos media s.r.o. získala celkovou dotaci ve výši 367 735,53,- Kč.

Název programu, ze kterého byl projekt podpořen - Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program podpory Nízkouhlíkové technologie, Výzva V. programu podpory Nízkouhlíkové technologie - Elektromobilita.

Název projektu v rámci programu - Elektromobilita - eos media s.r.o.
Jméno žadatele - eos media s.r.o.
Termín realizace - 6. 1. 2020 - 25. 6. 2020
Způsobilé výdaje - Pořízení 1 ks vozidla - elektromobilu v kategorii M1 - celkem 1 225 785,13,- Kč. Způsobilé výdaje se rovnají pořizovací ceně vozu bez nákladů na přepravu.
Popis projektu - Projekt žadatele eos media s.r.o. v rámci V. Výzvy programu podpory NUT zavedl do činnosti podniku inovativní technologie (TRL 9) čisté mobility. V rámci způsobilých výdajů byl pořízen 1x Elektromobil pro vlastní potřebu. Projekt je realizován v Pardubickém kraji.

kontakt

eos media s.r.o
Lochmanova 1400
562 01
Ústí nad Orlicí

office@eosmedia.cz
+420 739 017 250

IČ: 05110645
DIČ: CZ05110645

V roce 2020 byla naší společnosti schválena dotace na projekt s registračním číslem CZ.01.3.14/0.0/0.0/19_252/0019770:

Elektromobilita - eos media s.r.o.